Yetkili Servis

Güven Elektronik İstanbul Anadolu Yakası LG Yetkili Servisi

Servisimizden Resimler

Hizmet Bölgelerimiz

LGlogo

 Hizmet Bölgelerimiz 

hizmet-bolgelerimiz

lg-ev-sinema-sistemleriKusursuz ses kalitesini evinizin her yanında yaşatan, ses dünyasını özgürce keşfedebildiğiniz hoparlörleriniz Lg ev sinema sistemi yetkili servisi elemanlarının güvencesinde.

Arızalanan cihazlarınızı eskisin den daha iyi performansta çalışabilmesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. 

Dilerseniz hoparlörlerinizin kurulumunda kendini garantiye almak için Lg ev sinema sistemi yetkili servisleri elemanlarından teknik destek isteyebilirsiniz. Uzman personelimiz, güler yüzlü ve kaliteli hizmet politikamızla bir telefonla yanınızdayız.

Lg Ev Sinema Sistemi Kurulumu Ve Ayarları

Lg ev sinema sistemi kurulumu için size tavsiye ettiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

 • Kurulum menüsünü kullanarak ses ve görüntü üzerinde birçok ayarlama yapabilirisiniz.
 • Diğer seçeneklerin yanı sıra, altyazı ve Kurulum menüsü için uygun dili seçebilirsiniz.
 • TV ekranınızda başlangıç dil ayarı menüsü görüntülenir. Üniteyi kullanmaya başlamadan önce ilk dil seçimini tamamlamanız gerekmektedir. İngilizce ilk dil olarak seçilecektir.
 • POWER’e basarak üniteyi açın. Dil ayarlama menüsü ekranda belirlenecektir.
 • Kumandadan sağ-sol tuşları kullanarak istenen dili seçin ve sonra ENTER tuşuna basın. Onay menüsü görüntülenecektir. Oradan da ENTER'a basarak dil ayarını tamamlayın.

Hoparlörlerin Üniteye Bağlanması

Lg ev sinema sistemi servisi olarak hoparlörlerin üniteye bağlanması için size önerdiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

 • Kabloları üniteye bağlayın.
 • Her kabloyu üzerinde bulunan renk koduna uygun olarak ünitenin arkasında bulunan bağlantı terminalindeki aynı renk kodlu giriş noktalarına bağlayın.
 • Kabloyu üniteye bağlamak için, ünite üzerindeki her bir plastik parmak tutucuyu basarak bağlantı terminalini açın.
 • Kabloyu yerleştirerek parmak tutucuyu bırakın. Kabloların hoparlörler ile bağlantısını yapın.
 • Kabloların diğer uçlarını, renk kodlarına uygun olarak doğru hoparlör ile bağlayın.
 • Size önerdiğimiz adımlarla cihazınızı kuramadıysanız Lg ev sinema sistemleri servisi elemanlarından yardım isteyebilirsiniz.

lg-ev-sinema-sistemiTV'nizi Diğer Bileşenlerinize Eşlemede Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Ev elektroniği ürünlerinin (hem kablolu, hem de kablosuz) bağlanması için bu kadar çok sayıda format varken, ev sineması sisteminizde çeşitli aygıtların uyumluluğunu belirlemek kısa sürede karmaşık bir hale gelebilir.

Lg ev sinema sistemi servisleri,cihazınızın kurulumunu kolaylaştırır. Uzman elemanlarımız kişiselleştirilmiş bir sistem profilini, kablo önerilerini ve tam anlamıyla bileşenleriniz için özelleştirilmiş adım adım kurulum talimatlarını sağlayacaktır.

Merak Ettikleriniz

Lg ev sinema sistemi yetkili servisi olarak merak edilen birkaç soruya sizler için açıklık getirdik.

1-Neden iki taneden fazla hoparlöre ihtiyaç duymalıyım?

Klasik stereo, derinlik ve doğrultuyla sesi yeniden üretmek için iki bağımsız ses kanalını kullanır. “Surround sound” dinleyicinin etrafına stratejik olarak yerleştirilen ilave hoparlörler aracılığıyla, üç boyutlu ve daha kapsamlı ses deneyimini yaratmak için çok kanallı sesi kullanan Dolby 5.1 Surround Sound gibi formatlara karşılık gelir. Sinema salonlarına gidenler uzun süredir bu teknolojiye aşinadır ama artık ev sineması sistemleri, video oyun konsolları ve kişisel bilgisayarlar için de hızla genel bir tercih olmaya başlamıştır. Video oyun üreticileri, DVD ve HDTV yayıncıları da dahil olmak üzere, gittikçe daha fazla eğlence şirketi sesleri surround-sound formatlarında kodlamaktadır.

2-Surround-Sound Formatları

3 hoparlörlü kurulumlardan 7 ve daha fazla sayıda ki kurulumlara kadar, evde kullanılabilecek çok sayıda formatı vardır. En yaygın ve standartlaşmış konfigürasyonu 5.1 Surround - Sound olarak bilinir. (önde sol, sağ ve merkez hoparlörler; arada surround-sol ve surround-sağ hoparlörler; artı düşük frekans hoparlörü)

Rekabet halindeki birkaç ses formatı, 5.1 Surround - Sound'un varyasyonuna benzer bir sistemi oluşturmak için DVD'leri, video oyunlarını ve diğer popüler eğlence biçimlerini kodlamak için kullanılır.

Bunların içinde en çok kullanılan markaya özgü teknolojiler Dolby ve DTS tarafından geliştirilen teknolojilerdir.

Lg tarafından üretilenler de dahil olmak üzere pek çok ev sineması sistemi, zengin eğlence seçeneği çeşitliliğinden yararlanabilmeniz için bu ve diğer standart formatlar arasında geçiş yapmanıza imkan verir.

Facebook'da Paylaş

LG Yetki Belgelerimiz

LG Yetkili Servis

copy-50pm6900-200x150

Lg yetkili servisleri göstermiş olduğu kaliteli, güler yüzlü ve garantili servis hizmetleriyle müşterilerinin her zaman yanında olduğunu göstermiş ve rakiplerine büyük fark atmıştır.

Lg Yetkili Servisi

Lg Yetkili Servisi

Müşteri memnuniyetini misyon olarak belirleyen firmamız uygun fiyat politikalarıyla kullanıcıların hem cihazlarını hem de bütçelerini önemsediklerini bir kez daha kanıtlamıştır. Yaygın servis ağıyla İstanbul'un her yerine kesintisiz hizmet veren Lg servisi, orijinal yedek parça ve aksesuar seçenekleri ile de cihazlarınızı zenginleştirmek için geniş stok ağıyla sektörde büyümeye ve lider olmaya devam etmektedir.

Tasarım